Moderátor: Hlavní moderátor
4 příspěvky Stránka 1 z 1
Zdravím!

V prvé řadě bych se chtěl omluvit, pokud jsem téma zařadil špatně. Pokud ano, poprosím o přesun do správné kategorie. :)


Jelikož bych si rád rozšířil znalosti, měl bych pár otázek na ty více zkušené. Dejme tomu, že si koupím doménu "domain1.cz" a "domain2.cz a chtěl bych si vytvořit vlastní hosting pro weby a emailové servery. Předpokládejme, že vše pojede na Debianu (asi osmičce) a veřejná IP adresa bude 80.111.222.333.

Přemýšlel jsem nad tím, že bych měl asi dva servery (pokud budu přemýšlet do budoucna, né však příliš vzdálené). Jeden by sloužil pro hosting webových stránek pro jednotlivé domény a druhý server zvlášť pro emaily (bezme v potaz, že opravdu chci mít rozdělené weby od mailů). Stačí v DNS pro domény nastavit:
A: domain1.cz → 80.111.222.333
A: admin.domain1.cz → 80.111.222.333
CNAME: *.domain1.cz → domain1.cz
MX: domain1.cz admin.domain1.cz
a to stejné nastavení i pro domain2.cz? A v jak pak mohu rozdělit hosting od mailů? Potřebuji dvě věřejky nebo se to dá nějako (a jak?) nastavit lokálně?

Děkuji moc za odpovědi, nejsem příliš zkušený a jen by mne zajímalo, jak by to mohlo fungovat. Pravděpodobně si koupím domény a doma postavím dva servery na starých zařízeních - veřejnou mám a začnu si s tím jen hrát. Nějako přeci člověk začít musí :)
reklama
Uživatelský avatar
9. 10. 2017 21:44
Dobrý den,
k Vašemu záměru Vám určitě postačí jedna pevná IP adresa. Nejprve bude nutné obě domény nasměřovat na Vaši pevnou IP adresu a následně na jednom ze serverů rozchodit DNS, kde budete směrovat provoz dále v rámci lokální sítě např: https://help.ubuntu.com/lts/serverguide ... ation.html .
Ale pokud nemáte trochu hlubší znalostí, nepouštěl bych se do toho. Toto není jediný problém, který budete s nastavením řešit.
Nabízí se mnoho dalších řešeních, které jsou víceméně již přednastaveny a fungují dobře. Např https://www.synology.com/cs-cz/knowledg ... erver_desc a jiné. Pokud budete chtít konkrétně poradit, klidně piště. Rádi poradíme, máme s tímto zkušenosti - poskytujeme kompletní hostingové služby (myHosting.cz) a operátoři z podpory rádi odpoví na Vaše dotazy.
S pozdravem
Tým IT-Forum.cz

Naše projekty
eHelpDesk.cz - tiketovací systém
instalacka.cz - software zadarmo
Software.cz - elektronický prodej licencí
upit.cz - IT outsourcing
wintip.cz - Tipy pro Windows

Doporučujeme
Winrar , Drivermax
Avast Business Antivirus
CCleaner
Uživatelský avatar
11. 10. 2017 14:40
Zdravím!

Super, něco takového jsem potřeboval vědět.. :) A servery by měly být jak postavené? Zkusil jsem načrtnout nějakou hierarchii, ale nevím, jestli je dobře.. :) Popřípadě, jestli mi ji můžete nějako upravit, jak by to mohlo vypadat..? :)
hierarchie.png
hierarchie.png (7.6 KiB) Zobrazeno 5059 x
Děkuju moc za odpověď a přeji hezký den.
Uživatelský avatar
17. 10. 2017 14:46
Ano víceméně ano.
S pozdravem
Tým IT-Forum.cz

Naše projekty
eHelpDesk.cz - tiketovací systém
instalacka.cz - software zadarmo
Software.cz - elektronický prodej licencí
upit.cz - IT outsourcing
wintip.cz - Tipy pro Windows

Doporučujeme
Winrar , Drivermax
Avast Business Antivirus
CCleaner
Odpovědět
4 příspěvky Stránka 1 z 1
Zpět na „Doména, hosting“