Návod - Reklama na facebooku zdarma?

SEO, PPC, reklama v obsahové sít, bannerová reklama, e-mailing, social media/sociální sítě

Moderátor: Hlavní moderátor

Uživatelský avatar
P4tRiCk
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2017 22:59
Kontaktovat uživatele:

Návod - Reklama na facebooku zdarma?

Příspěvekod P4tRiCk » 13 úno 2017 00:31

Ahoj,

dneska si ukážeme jak oslovit tisíce lidí na facebooku a neutratit ani korunu. Jestli jste někdy zkoušeli rozběhnout nějakou facebookovou stránku určitě víte, že přidáváním příspěvků na stránku nové fanoušky nezískáte a co hůř oslovíte jen minimální procento vašich fanoušků. Takže naše příspěvky musíme dostávat ven mezi lidi a to jde docílit jen dvěma způsoby, buď placením reklam nebo sdílením příspěvků do podobně zaměřených facebookových skupin, jak na to si ukážeme v krátkém návodu.1. Jako první věc co musíme udělat je najít na FB nějaké skupiny které mají podobné zaměření, tedy pokud budu chtít propagovat cestovní agenturu najdu skupiny o cestování, pokud pořádám akce pro děti najdu skupiny s akcemi pro děti (je důležité aby to byli opravdu skupiny se stejným zaměřením aby to nebyl spam, pak by reklama mohla mít opačný efekt)! U většiny skupin musíte počkat až někdo schválí vaše členství aby jste mohli přidávat příspěvky do skupiny.
1.jpg
1.jpg (106.39 KiB) Zobrazeno 808 x

2. Pokud máme schválené členství ve skupinách přejdeme na naši stránku na FB a vybere nějaký vhodný příspěvek který chceme "zpropagovat"(ideální je nějaká soutěž o hodnotnou cenu, pak fanoušky ze skupiny vysbíráte celkem snadno). Až máme vybraný příspěvek jednoduše klikneme u příspěvku na "sdílet".
2.jpg
2.jpg (132.13 KiB) Zobrazeno 808 x

3. Po kliknutí na "sdílet" nám vyskočí takovéhle okno kde klikneme na možnost sdílet ve skupině a zadáme název skupiny, proces opakujeme dokud příspěvek nenasdílíme do všech potřebných skupin.
3.jpg
3.jpg (70.91 KiB) Zobrazeno 808 x

Rady a tipy na závěr:
Ještě jednou upozorňuji sdílejte příspěvky pouze do skupin které jsou tématicky stejně zaměřené
Nepřehánějte to a nesdílejte to do 50 skupin (lidi můžou být třeba v 10 skupinách a poté uvidí váš příspěvek 10x pod sebou na zdi což asi nepůsobí nejlépe)
Příspěvky do skupin sdílejte maximálně jednou týdně, jestli skupiny budete denně attackovat budete ze skupin rychle vyhozeni a reklama to taky nebude nejlepší!
Na příspěvky přidávejte vaše logo ať šíříte povědomí o značce


Pro porovnání ještě přidávám screen, příspěvek nasdílený do skupin (nahoře) VS placená reklama za 3000 Kč (dole).
4.jpg
4.jpg (32.59 KiB) Zobrazeno 808 x

Jak můžete vidět sdílením do skupin jsem oslovil přes 12.000 uživatelů a reklamou za 3000 Kč jsem oslovil přes 17.000 uživatelů, taky si můžete všimnout že u sdíleného příspěvku je mnohem větší zájem o příspěvek než u cílené reklamy. Zkrátka ušetřit 3000 Kč týdně není špatné že? :)
Obrázek

Zpět na “Internetový marketing”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host