Moderátor: Hlavní moderátor
3 příspěvky Stránka 1 z 1
Uživatelský avatar
13. 7. 2018 12:19
Ahoj všem,

ráda bych Vám položila otázku ohledně platů v testingu a zároveň bych poprosila o radu.

Mám vystudovanou střední průmyslovou školu elektrotechnickou, necelé dva roky jsem dělala na helpdesku a nyní třetím měsícem působím v oboru testování.

Když jsem nastupovala do firmy v Praze, dohodli jsme se na platu 35 000 Kč, s tím, že případné zvyšování budeme řešit až se zaučím. K poslednímu červenci mi bude končit zkušební doba a já se citím velmi jistě říct si o zvýšení teď, otázkou je o kolik ;). Moje představa je říct si o navýšení na 45 000 Kč.

Pokud zde jsou nějací testeři nebo kdokoli, kdo v tomto oboru působil či se orientuje - byli byste tak hodní a pomohli mi určit jakou částku si mohu dovolit říct? Myslím si, že nynější částka je velmi podhodnocená, i přesto, že s testingem začínám, dostávám na moji práci samé pozitivní reakce. Projektový manažer i ostatní nadřízení a kolegové se mnou jsou spokojení a vyžádali si mě, abych zůstala na projektu do konce roku. Navíc z projektu bude odcházet jeden kolega (nyní jsme tu dva testeři) a poté budu testovat pouze já - a to si myslím, že je o důvod navíc, abych mohla požádat o přidání mzdy.

Ještě doplňující otázka - budeme se bavit upřímně ;) Jak moc velkou roli v tom, jaký dostanete plat, hraje pohlaví?

Předem mockrát děkuji za komentáře a přeji hezký den! ;)
reklama
Uživatelský avatar
13. 7. 2018 17:15
Ahoj,
podle mě adekvátní cena pro nástup na tuto pozici v Praze je SW 30–40, mimo Prahu je to o něco méně, tedy pro Junior pozici. Pro pozici na senior tester je to 40-50 tis. Neboj se toho, určitě si řekni o zvýšení platu na IT trhu je problém s lidmi, pokud jsi dobrá, nebudou mít problém Ti přidat ;-) Btw. pohlaví nehraje roli ;-) mám s tím osobní zkušenost.

Měj se hezky
Karla
Uživatelský avatar
17. 7. 2018 8:12
Ahoj Karlo,

mockrát Vám děkuji za radu! :)

Hezký den.
Odpovědět
3 příspěvky Stránka 1 z 1
Zpět na „Nezařazeno, přesto z IT“