4 příspěvky Stránka 1 z 1
Uživatelský avatar
19. 4. 2018 18:42
Zdravím vespolek,
mám ve správě server, na který za boha nemůžu nainstalovat Net.framework 4.7.1 - neustále mi to vrací chybu 800F0831. Bohužel se o něj nestarám od začátku, takže nevím, co se s ním dělo před tím, ale dle logu se tato chyba začala objevovat někdy loni, když se v rámci automatických aktualizací nepodařilo nainstalovat květnový update na Net.framework 4.5, 4.6, atd. takže už se to pravděpodobně táhne delší dobu. Zkoušel jsem to instalovat automaticky i ručně, ale je to pořád stejné. Konrola systému nic neobjevila a všechny ostatní aktualizace se nainstalují bez problémů - problémy dělá jenom ten Net.framework. Pravděpodobně tam v řetězci těch aktualizací něco chybí, ale když dám vyhledat VŠECHNY aktualizace, tak to nic nenajde a vše se tváří v pořádku. Jo a restartovat jsem to zkoušel asi 10x... :D Poradíte někdo?

Předem díky
reklama
Uživatelský avatar
20. 4. 2018 9:16
Dobrý den,
je prosím možné získat nějaký log? Máte v PC nějaký bezpečnostní program třetí strany?
Nejčastěji s touto chybou se setkávám v případě zkolabování služby Windows Update

Oprava WU
a) Press “Windows Logo” + “X” keys on the keyboard and then select “Command Prompt (Admin)” from the menu.

b) Copy the following commands and then right click in the Command Prompt window and select “Paste” to paste all the commands in it.

net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

Pokud nezabere, dejte vědět.
Hezký den
S pozdravem
Tým IT-Forum.cz

Naše projekty
eHelpDesk.cz - tiketovací systém
instalacka.cz - software zadarmo
Software.cz - elektronický prodej licencí
upit.cz - IT outsourcing
wintip.cz - Tipy pro Windows

Doporučujeme
Winrar , Drivermax
Avast Business Antivirus
CCleaner
Uživatelský avatar
12. 6. 2018 12:52
Zdravím,
díky za odpověď - výše uvedený postup jsem zkoušel, ale nezabralo to - nakonec jsem stejně byl nucen celý server přeinstalovat, protože log se začal červenat chybama a nic jiného s tím nešlo dělat... :cry:
Uživatelský avatar
12. 6. 2018 18:28
Abych řekl pravdu, někdy je to nejefektivnější řešení, používáme ho také :-)
Tak hodně štěstí na novém instalaci ;-)
S pozdravem
Tým IT-Forum.cz

Naše projekty
eHelpDesk.cz - tiketovací systém
instalacka.cz - software zadarmo
Software.cz - elektronický prodej licencí
upit.cz - IT outsourcing
wintip.cz - Tipy pro Windows

Doporučujeme
Winrar , Drivermax
Avast Business Antivirus
CCleaner
Odpovědět
4 příspěvky Stránka 1 z 1
Zpět na „Windows server“