Moderátor: Hlavní moderátor
5 příspěvků Stránka 1 z 1
Uživatelský avatar
21. 10. 2020 13:06
Dobrý den

Je to už dva roky, co jsem si koupil nový počítač se vším všudy kromě monitoru. K němu samozřejmě i myš (bezdrátovou): bloody R80 core3.

Po pár dnech jsem si všiml, že občas pohyb kurzoru po obrazovce je trhaný a někdy se kurzor i na několik okamžiků zasekl na místě. V takovém okamžiku nefunguje ani klikání (scroll). Není to chyba počítače, vyzkoušel jsem několik jiných myší (drátových) a nic takového se nedělo a kromě toho při zaseknutí myši vždy fungovala (drátová) klávesnice. Myš jede na frekvenci 2,4Ghz a její přímač je za normálních okolností +-15cm od ní. Všiml jsem si, že když na tvrdo vypnu router, problém s myší zmizí (router jede na stejné frekvenci).

Moc bych ocenil nějakou radu, po případě řešení. Nerad bych si koupil novou myš, která by dělala to samé.

Petr Pauk
reklama
Uživatelský avatar
21. 10. 2020 14:46
Dobrý den,
toto je celkem častý problém, který technici řeší. Osobně bych postupoval takto

1. Zkus jestli má myš tlačítko pro synchronizaci a opět myše sesynchronizuj s vysílačem
2. Zkusil bych (pokud to jde) wifi přehodit na 5GHZ popřípadě nastavit jiný kanál v routeru

Hezký den
S pozdravem
Tým IT-Forum.cz

Naše projekty
eHelpDesk.cz - tiketovací systém
instalacka.cz - software zadarmo
Software.cz - elektronický prodej licencí
upit.cz - IT outsourcing
wintip.cz - Tipy pro Windows

Doporučujeme
Winrar , Drivermax
Avast Business Antivirus
CCleaner
Uživatelský avatar
21. 10. 2020 20:01
Dobrý den, děkuji za odpověď

Router by na 5Ghz nastavit šel, ale např. můj mobilní telefon a notebook 5Ghz nepodporují.
Myš žádné takové tlačítko bohužel nemá.
Není tu možnost, že kdybych si koupil jinou bezdrátovou myš, fungovala by jak má i tak?
Uživatelský avatar
22. 10. 2020 18:08
Osobně si myslím, že je to velká pravděpodobnost, ale je nutné si vybrat s jinou frekvencí například 5,8GHz
Například (první co jsem našel) https://www.neoxshop.cz/6943518920702-r ... ratova-mys
Kde přímo píšou "Spolehlivé bezdrátové 5.8GHz připojení. Spolehlivé bezdrátové připojení mimo interferenci s frekvencí 2.4GHz (neruší bezdrátová, Bluetooth ani Wi-Fi zařízení)."
Velmi často se stává, že je tato frekvence 2.4GHz silně zaplněna a tedy "zarušena"
S pozdravem
Tým IT-Forum.cz

Naše projekty
eHelpDesk.cz - tiketovací systém
instalacka.cz - software zadarmo
Software.cz - elektronický prodej licencí
upit.cz - IT outsourcing
wintip.cz - Tipy pro Windows

Doporučujeme
Winrar , Drivermax
Avast Business Antivirus
CCleaner
Uživatelský avatar
23. 10. 2020 14:19
Dobře, děkuji za Váš čas.

Pauk Petr
Odpovědět
5 příspěvků Stránka 1 z 1
Zpět na „Problémy s hardwarem“